Opinie klientów – Wymiana skrzyni biegów na nową

Opinie klientów – Wymiana skrzyni biegów na nową

27 stycznia, 2021 Wyłącz przez Smart Car!

Zdarza się, że skrzynia biegów ulegnie takiemu zużyciu, że nie będzie możliwa jej regeneracja lub wystąpi usterka, której naprawa będzie bardzo droga. W takim przypadku z pomocą przychodzi nowa skrzynia biegów, która zastąpi stary element. Czy taka wymiana jest bezpieczna? Jaki jest to przeciętnie koszt?

W przypadku skrzyń biegów – nie tanio, a dobrze się liczy

Oczywistą rzeczą jest, że trzeba dbać o element, odpowiadający za kontrolę przełożeń w samochodzie. Wtedy da się skutecznie uniknąć konieczności wymiany tego elementu. Niestety, jeżeli się zepsuje, to nie jest kolorowo. Wymiana tego elementu jest bardzo czasochłonna, a przez to droga, bo trzeba zdemontować wiele części. W przypadku skrzyń manualnych przeciętny koszt robocizny to okolice 2.5 tys. złotych.

Do tego należy doliczyć również koszt nowej skrzyni biegów, który także nie jest niski. Jeszcze gorzej sytuacja ma się, gdy samochód ma automat i to on ulegnie uszkodzeniu. Wtedy koszt wymiany będzie wynosił w granicach od 5 do 15 tys. złotych. Za takie pieniądze, można równie dobrze kupić inny samochód.